Logo.-Dr.-B.-Zolali.OK-svg-1

جوانسازی واژن با لیزر

خاصیت ارتجاعی عضلات لگن زنان اغلب سطح سلامت دستگاه ادراری و همچنین سلامت جنسی او را تعیین می کند. هنگامی که عضلات لگن منقبض می شوند و به طور انعطاف پذیر شل می شوند، سیستم ادراری-تناسلی عملکرد خوبی در نظر گرفته می شود.

افزایش سن، بارداری، زایمان سخت، یائسگی یا سایر عواقب پزشکی مانند هیسترکتومی و شیمی درمانی، همگی از دلایلی هستند که باعث ضعف و عدم کشش در عضلات لگن می شوند.

از دست دادن خاصیت ارتجاعی در بافت های ناحیه واژن یک بیماری شایع پزشکی است که بسیاری از زنان را تحت تاثیر قرار می دهد. این وضعیت که اغلب با بی اختیاری ادرار و کاهش حساسیت جنسی همراه است، همچنین منجر به مشکل در رسیدن به ارگاسم، اجتناب از رابطه جنسی، خجالت و حتی از دست دادن اعتماد به نفس می شود.

علائم شلی واژن اگرچه تحریک کننده هستند، اغلب نادیده گرفته می شوند یا موقتی در نظر گرفته می شوند. با این حال، فقدان لحن واژن (احساس تنگی واژن کمتر) می تواند تأثیر منفی و قابل توجهی بر صمیمیت جنسی و زندگی زوجی و همچنین تضعیف دستگاه ادراری داشته باشد.

درمان های ساده و موثری برای شلی واژن وجود دارد. دکتر بیتا زلالی راه حل های غیر جراحی را به شما پیشنهاد می کنند که سلامتی شما را بازیابی می کند. برای مشاوره همین امروز با ما تماس بگیرید.

گیف تماس

علل شلی واژن

مانند بقیه پوست بدن، بافت‌های واژن از کلاژن ساخته شده‌اند. کلاژن خاصیت ارتجاعی و استحکام را به بافت ها نسبت می دهد. برای بسیاری از زنان، استرس فیزیکی ناشی از زایمان طبیعی باعث کاهش سطح کلاژن در بافت ها می شود. بنابراین حساسیت و لحن آنها کاهش می یابد.

از دست دادن تون در ناحیه واژن می تواند باعث شود زنان احساس کنند که واژن آنها بیش از حد بزرگ شده است. این می تواند خود را به صورت از دست دادن حس (سخت تر شدن احساس اصطکاک)، مشکل در رسیدن به ارگاسم در حین مقاربت، یا در مورد برخی از زوج ها، کاهش فشار واژن که توسط شریک جنسی در طول مقاربت احساس می شود، نشان دهد. از دست دادن تون در ناحیه واژن نیز می تواند باعث علائم شرم آور مانند نشت هنگام عطسه شود.

مقالات دیگر: تنگ کردن واژن

جوانسازی واژن با لیزر چیست؟

جوانسازی با لیزر یا انقباض واژن یک روش جوانسازی واژن است. بسیاری از زنان از وضعیتی به نام افتادگی واژن پس از زایمان شکایت دارند. واژن حالت ارتجاعی عضلانی خود را از دست می دهد و هنگام راه رفتن، ورزش یا در حین رابطه جنسی به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

سال هاست که درباره انقباضات واژن صحبت می شود. با این حال، تا زمانی که رحم یا اندام دیگری از واژن بیرون نیامده است، به زنان گفته می شود که زایمان طبیعی است و باید به انجام تمرینات کگل برای سفت شدن عضلات کف لگن خود ادامه دهند. اما حقیقت این است که تمرینات کگل برای اکثر ما کارآمد است، اما نه همه.

و این واقعیت که این وضعیت وجود دارد «به این معنا نیست که زنان باید با آن زندگی کنند. جوانسازی واژن با لیزر یک روش غیر تهاجمی (بدون نیاز به استفاده از چاقوی جراحی) است که با استفاده از لیزر به عنوان ابزار جراحی، کانال های واژن و ورودی آنها را تنگ می کند.

جوانسازی واژن با لیزر چیست؟

این روش در مطب دکتر بیتا زلالی با استفاده از لیزر co2 و لوازم جانبی مخصوص زنان انجام می شود.

مزایای جوانسازی واژن با لیزر نسبت به روش های دیگر

مهمترین مزیت لیزر این است که جراحان دقت بیشتری دارند و نتایج دقیق تر و ظریف تری خواهد داشت. گرمای لیزر از دست دادن خون را با استفاده از همان ابزار کاهش می دهد و رگ های خونی را بر این اساس می بندد.

در هر دو روش (لیزر و جراحی)، بازسازی عضلات واژن انجام می شود، اما مزایای اصلی استفاده از لیزر عبارتند از:

  • از دست دادن خون کمتر
  • کمترین جای زخم
  • کاهش خطر عفونت
  • التهاب کمتر

جوانسازی واژن با لیزر چقدر طول می کشد؟

بسته به پیچیدگی عمل و تعداد اقدامات انجام شده، جوانسازی واژن با لیزر 1-2 ساعت طول می کشد. همچنین می توان این کار را به صورت سرپایی انجام داد، بنابراین مجبور نیستید شب را در بیمارستان بگذرانید.

معمولاً 4 هفته طول می کشد تا بهبود یابد و در این مدت توصیه می شود که رابطه جنسی، ورزش و بلند کردن اجسام سنگین نداشته باشید.

Logo.-Dr.-B.-Zolali.OK-svg-1

دکتر بیتا زلالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا

سوالاتتان را مطرح کنید

معرفی دکتر بیتا زلالی