هزینه کولپوسکوپی در سال 1402

هزینه کولپوسکوپی در سال 1402

کولپوسکوپی یک روش تشخیصی جهت مشاهده‌ی واژن، رحم و دهانه‌ی رحم می‌باشد. در این آزمایش از ابزاری به نام کولپوسکوپ استفاده می‌شود. کولپوسکوپ وسیله‌است که مجهز به یک دوربین و منبع نور می‌باشد. دوربین این وسیله تصاویر چند برابر بزرگتر شده را روی مانیتور نمایش می‌دهد تا پزشک بتواند بافت‌های دهانه رحم و واژن را به طور کامل مورد بررسی قرار دهد.

در برخی موارد ممکن است پزشک یک نمونه کوچک از بافت دهانه رحم را جهت آزمایش جدا نماید به آزمایشگاه پاتولوژی جهت بررسی‌های میکروسکوپی سلولی ارسال نماید. در صورتی که پزشک برای شما کولپوسکوپی را تجویز نموده است حتما تمایل دارید تا هزینه‌ی انجام آن را بدانید، در ادامه به بررسی نکاتی که بر هزینه‌های کولپوسکوپی اثر می‌گذارد می‌پردازیم.

عوامل موثر بر هزینه کولپوسکوپی

تخصص پزشک

این آزمایش معمولاً توسط پزشک متخصص زنان انجام می‌شود اما در صورتی که توسط پزشکی با تحصیلات فوق تخصص بیماری‌ها زنان و یا سایر تخصص‌ها انجام شود ممکن است هزینه‌های انجام آن متفاوت باشد.

بیمارستان یا کلینیک انجام آزمایش

کولپوسکوپی یک روش تشخصیصی می باشد که ممکن است در یک بیمارستان فوق تخصصی و یا در یک کلینیک پزشکی انجام شود. با توجه به اینکه امکانات و تجهیزات بیمارستان‌های خصوصی بسیار بیشتر می‌باشد و این مراکز از آخرین فناوری‌های نوین و به روز استفاده می‌نمایند بنابراین هزینه‌ی انجام این آزمایش در یک بیمارستان مجهز و پیشرفته نسبت به زمانی که در یک کلینیک ساده انجام پذیرد بسیار بیشتر می‌شود.

جهت دریافت هزینه کولپوسکوپی در سال 1402 و دریافت وقت مشاوره از دکتر بیتا زلالی می توانید با شماره زیر تماس حاصل نمایید:

گیف تماس

بیمه‌ی طرف قرارداد

کولپوسکوپی یکی از آزمایش‌هایی است که در اغلب موارد تحت پوشش تمام بیمه‌ها قرار می‌گیرد اما ممکن است بیمارستانی که شما انتخاب می‌نمائید یا پزشک به شما پیشنهاد می‌دهد با بیمه‌ی شما قرارداد نداشته باشد، بنابراین پیش از اینکه جهت انتخاب بیمارستان و یا کلینیک خود اقدام نمائید ابتدا بررسی نمائید که آیا مرکز درمانی با بیمه‌ی شما قرارداد دارد یا خیر.

در صورتی که دارای بیمه‌ی تکمیلی هستید از نماینده‌ی بیمه‌ی خود سوال نمائید که چند درصد از هزینه‌های عمل کولپوسکوپی توسط بیمه پرداخت خواهد شد. با داستن این اطلاعات می‌توانید نسبت به انتخاب مرکز مناسب با شرایط مالی خود اقدام نمائید.

آزمایش‌های همراه با کولپوسکوپی

همان طور که اشاره شد کولپوسکوپی یک روش تشخیص جهت مشاهده دهانه رحم و وازن می‌باشد، گاهی اوقات همراه با کولپوسکوپی ممکن است بیوپسی تهیه شود و یا اینکه اقدامات درمانی دیگری نیز برای بیمار انجام شود، تمام این موارد بر هزینه‌ی نهایی کولپوسکوپی تاثیر گذار خواهد بود.

آزمایشگاهی که نمونه‌های بیوپسی شما را مورد بررسی قرار می‌دهد نیز فاکتور مهمی در هزینه‌های کولپوسکوپی می‌باشد، بنابراین پیش از انجام کولپوسکوپی لازم است تا تمام این موارد و هزینه‌های جداگانه ای را که ممکن است برای شما وجود داشته باشد از پزشک خود بپرسید.

مدت زمان اقامت در بیمارستان

کولپوسکوپی یک آزمایش سرپایی می‌باشد و در اغلب موارد بیمار چند ساعت پس از پایان آزمایش می‌تواند به منزل بازگردد اما در مواردی که حوادث غیرقابل پیش بینی مانند خونریزی، ضعف و یا مشکلات دیگر ایجاد می‌شود ممکن است پزشک توصیه نماید که بیمار چند ساعتی را در بیمارستان بستری و تحت نظر باشد، این اقامت و خدمات پس از کولپوسکوپی شامل هزینه هایی می‌شود که باید آنها را در نظر داشته باشید.

فیلم کولپوسکوپی زخم بزرگ و مزمن دهانه رحم:

هزینه‌های بیهوشی

کولپوسکوپی در کثر موارد توسط بی‌حسی موضعی و آرام بخش انجام می‌شود اما در مواردی بنا به شرایط خاص بیمار ممکن است پزشک، بیهوشی عمومی را ترجیح دهد، در صورتی که از بیهوشی عمومی استفاده نمائید احتیاج به پزشک متخصص بیهوشی و داروهای بیهوشی خواهید داشت و پس از پایان عمل باید چند ساعتی را در اتاق ریکاوری بمانید تا شرایط شما نرمال شود، در این صورت هزینه‌ی کولپوسکوپی شما بیشتر خواهد شد.

مقالات دیگر: کولپوسکوپی رحم + فیلم واقعی و توضیحات مرحله به مرحله

شهر و یا منطقه‌

هزینه‌های کولپوسکوپی در شهرهای مختلف و یا مناطق مختلف شهری و روستایی ممکن است بسیار با یکدیگر تفاوت داشته باشند. ممکن است پزشک شما در دو بیمارستان یکی در مرکز استان و دیگری در یکی از مراکز درمانی در شهرستانی کوچک مشغول به کار باشد، تعرفه‌های درمان در این دو منطقه بسیار متفاوت خواهد بود.

با توجه به مطالبی که در این مقاله به آن اشاره شد اکنون می‌دانید که هزینه‌ی کولپوسکوپی به عوامل مختلفی بستگی دارد بنابراین نمی‌توان یک قیمت پایه برای انجام این عمل را ارائه نمود، در نتیجه در صورتی که باید کولپوسکوپی انجام دهید با مرکز درمانی که پزشک به شما پیشنهاد نموده تماس حاصل نمائید تا با تمام هزینه‌های جانبی این عمل آشنا شوید، در صورتی که نمی‌توانید هزینه‌های لازم را تقبل نمائید از پزشک خود بخواهید که شما را به یک مرکز درمانی دولتی با تعرفه‌های معقول معرفی نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط